Sang og dans

Kursus

Dag

Start

Underviser

Sted

Frederiksberg Brass Band

Ons

05.01.22 kl. 18.30

Mikkel Christian Amsinck

Klarinet Hanne Futtrup

Tor

13.01.22 kl. 18.35

Hanne Futtrup

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Violin Rune Lundsgaard (SOLO)

Man

17.01.22 kl. 11.00

Rune Lundsgaard

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Fagot Kirsten Thomsen

Man

17.01.22 kl. 13.50

Kirsten Thomsen

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Obo Maria Lundbak (SOLO)

Man

17.01.22 kl. 14.30

Maria Lundbak

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Obo Maria Lundbak (SOLO)

Man

17.01.22 kl. 15.30

Maria Lundbak

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Obo Maria Lundbak (SOLO)

Man

17.01.22 kl. 16.00

Maria Lundbak

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Obo Maria Lundbak (SOLO)

Man

17.01.22 kl. 16.30

Maria Lundbak

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Bliv glad for at tegne, forår 2022

Man

17.01.22 kl. 17.10

Bjørn Kirk

Billedskolen
Godthåbsvej 21 C, gårdhuset 1.
2000 Frederiksberg

Fagot Kirsten Thomsen (SOLO)

Man

17.01.22 kl. 17.15

Kirsten Thomsen

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Klaver Olga Magieres (SOLO)

Man

17.01.22 kl. 17.30

Olga Magieres

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Fagotkvartet, forår 22

Man

17.01.22 kl. 18.00

Kirsten Thomsen

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Blæserensemblet, forår 22

Man

17.01.22 kl. 19.00

Bo Skjold Christensen

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Consortgruppen, forår 2022

Man

17.01.22 kl. 20.00

Mogens Rasmussen

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Cello Helene Jerg

Tir

18.01.22 kl. 09.15

Helene Jerg

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Klaver Olga Magieres (SOLO)

Tir

18.01.22 kl. 16.45

Olga Magieres

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Violin Rune Lundsgaard

Tir

18.01.22 kl. 18.00

Rune Lundsgaard

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Saxofon Jeppe Zacho (SOLO)

Ons

19.01.22 kl. 13.45

Jeppe Zacho

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Cembalo/spinet Anka Zlateva

Ons

19.01.22 kl. 14.30

Anka Zlateva

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Violin Rune Lundsgaard (SOLO)

Ons

19.01.22 kl. 18.40

Rune Lundsgaard

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Verdensmusikensemblet, forår 2022

Ons

19.01.22 kl. 19.00

Anka Zlateva

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Saxofon Jeppe Zacho

Ons

19.01.22 kl. 20.00

Jeppe Zacho

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Saxofon Jeppe Zacho (SOLO)

Ons

19.01.22 kl. 20.50

Jeppe Zacho

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Violin Tommy Østerlind

Tor

20.01.22 kl. 16.00

Tommy Østerlind

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Trompet Lene Wændelin

Tor

20.01.22 kl. 16.20

Lene Wændelin

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Violin Tommy Østerlind

Tor

20.01.22 kl. 17.00

Tommy Østerlind

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Amazing Strings, forår 22

Tor

20.01.22 kl. 18.30

Tommy Østerlind

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Trommer/xylofon

Tor

20.01.22 kl. 19.30

Kristian Skovgaard Lassen

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Tværfløjte Tine Karlshøj-Andersen

Fre

21.01.22 kl. 14.00

Tine Karlshøj-Andersen

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Accordeon/harmonika Anka Zlateva

Fre

21.01.22 kl. 14.00

Anka Zlateva

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Klaver Olga Magieres (SOLO)

Fre

21.01.22 kl. 16.50

Olga Magieres

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Tværfløjte Tine Karlshøj-Andersen

Fre

21.01.22 kl. 17.00

Tine Karlshøj-Andersen

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Klaver Olga Magieres (SOLO)

Fre

21.01.22 kl. 17.30

Olga Magieres

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Klaver Olga Magieres (SOLO)

Fre

21.01.22 kl. 18.15

Olga Magieres

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Malerglæde og billedsprog, forår 2022

Ons

26.01.22 kl. 10.00

Signe Heinesen

Billedskolen
Godthåbsvej 21 C, gårdhuset 1.
2000 Frederiksberg

SymfUni

Ons

09.02.22 kl. 19.00

Rose Munk Heiberg

Musikhøjskolen
Smallegade 12
2000 Frederiksberg

Det er GRATIS at deltage i vores sammenspil og kor, når du er sang- eller instrumentalelev i Musikhøjskolens Aftenskole.